TELEFON : 0535 339 15 69
.

Peteklerin altı ısınmıyor

Peteklerin altı ısınmıyor

Peteklerin altı ısınmıyor

 

Kombi ve kalorifer tesisatında bulunan peteklerin altı ısınmıyor mu? Üstelik kombinin çalışmasında bir sorun yokken peteklerin alt kısımları soğuk mu? Bunun nedeni, peteklerde biriken su taşları ver kireçlerdir. Bu oluşan maddeler suyun devir daimini engellemekte, böylece peteklerin alt kısımlarının ısınmamasına neden olmaktadır. Ayrıca kalorifer sisteminin tamamlayıcı olan boruların içinde de kireçlenme olabilir. Bu da suyun yolunu daraltır. Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda uzmanlardan destek almanız gerekmektedir.

Peteklerin altı ısınmıyor ise uzman personel özel kimyasallarla genel temizliği yapmaktadır. İşi sıradan tesisatçılara yaptırmaya kalktığınızda sisteme koruyucu kimyasal verecek, bu kimyasallar da peteklerdeki kireçlenmeyi ortadan kaldırmayacaktır. Koruyucu kimyasallar geçici çözümler getirecektir. Suyun tamamen değiştirilmesi de bir çözüm olmayacaktır. Zira kireçlenme sonucu tıkanan peteklerin suyu tamamen değiştirilse de sorunun ortadan kalkması mümkün değildir. Üstelik bazı tesisatçılar özel kimyasal yerine sisteme boyalı su vermektedir. Bunun da yaşanan sorunu ortadan kaldırması mümkün değildir. Firmalar, petek temizliğinde özel temizleme kimyasalları kullanmaktadır. Bu kimyasallar sistemde biriken kireçleri tamamen çözmektedir. Sonrasında sistemde bulunan suyun değiştirilmesi ile kireçlenme sorunu tamamen ortadan kalkacaktır. Kurumsal firmalar tesisatın içine özel kimyasalı attıktan sonra özel olarak tasarlanmış petek temizleme makinesini kullanmaktadır. Sonrasında yüksek basınçlı su ile kalorifer sisteminin içi tamamen temizlenmektedir.

Panel radyatörlere halk arasında petek denilmektedir. Petekler de merkezi sistemler ve kombi sistemlerinde kullanılmaktadır. Panel radyatörlerin ısınmaması şikayetleri sık sık karşılaşılan sorunların arasında gelmektedir. Eğer sistemde basınç azsa panel radyatörlerinde bir kısmı ısınmayabilir. Özellikle en son peteklerde bu sorun meydana gelir. Bu durumda kalorifer sistemindeki basıncın kontrol edilmesi gerekmektedir. Sistemde hava olması durumunda da ısınma peteklerin ısınmaması sorunu meydana gelebilir. Bu durumda da kalorifer sistemindeki havanın atılması gerekmektedir. Ancak bu sorunların hiçbiri peteklerin altının soğuk üstünün sıcak olmasına neden olmaz. Peteklerin altı ısınmıyor ise kesinlikle kireçlenmenin göstergesidir. Basıncın az olması, sistemde havanın bulunması, kullanıcı tarafından çözülebilecek sorunlardır. Ancak peteklerin altının ısınmaması sorununda mutlaka uzman destek alınması gerekmektedir. Bu tip sorunlarda da uzman personellerle hizmet veren kurumsal firmaların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Panel radyatörlerin altı ısınmıyorsa, buna rağmen üst kısımları sıcaksa peteklerinize bakım yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü panel radyatörlerin içinde çamurlaşmış pislikler, kireçler, tortular olmuştur.

 

Su Kaçağı, Su Kaçak Tespiti, Su Kaçak Tamiri, Su Tesisatçısı, Kanal Açma, sukaçağı, Su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti, sukacagi istanbul, su kaçak tespit etme, su kaçağı istanbul, istanbul su kaçağı, su kaçak, su kaçakları

Sosyal medyada paylaşın...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page